Магічнічть людини

Магічнічть людини

Дата: 11.12.2023 Переглядів: 2142

Чи є людина магічним створінням? Що таке магія, як термін?

Слово «магія» використовується в декількох варіантах. Для науковців це ознака примітивного мислення і марновірства, тому що з нашого світобачення «дух» і магізм були викинуті, а от для племен, на наш погляд нерозвинених, природно спілкуватися з лісом, вірити в те, що всім керують «духи». На думку Джордано Бруно та Піко делла Мірандола у часи епохи Відродження, магія – це мистецтво гармонізації світу, мистецтво Балансу і комунікації з Вищими силами, а от жаб’ячі лапки, свічки – це низьке чаклунство. Багато чого залежить від кругозору.

В чому ж полягає магічність людини?

Бог може створити все, що завгодно і людина може створити іншу реальність навколо себе і стати ким завгодно. У кожного з нас є ця сила і можливість, але ми не помічаємо цього. Чиста магія це образ Бога. Хоча ми й створені по образу Божому, але уподобитися ̶̵ завдання, окреме для кожного. І це особистий шлях людини.

«Господь надав кожній тварині на Землі бути по його формі. Слон має бути Слоном, Собака Собакою, а от людині він подарував можливість самостійно вирішувати ким їй бути, Богом чи Дияволом?», – казав Піко делла Мірандола. І це залежить від твоєї власної волі, від того, куди саме ти прямуєш і чого хочеш від життя, які у тебе пріоритети.

Як людина опиняється в магічному стані?

Цей стан, загалом, і є суть людини. Коли ти повністю розтотожнився, потрапив у стан переживання дійсності, виключився із реальності та водночас знайшов себе в ній. Це можна відчути при сильній втомі, після серйозного стресу, в коханні, але, частіше за все, це приходить через велику травму, коли руйнується картина світу, або через глибоку медитацію. А може так статися, що миттєво людину нібито-то опромінює і вона починає бачити й сприймати світ по-іншому. І у цю мить відбувається твоє повернення до самого себе. Цей стан схожий на трансовий. В ньому відсутнє ЕГО.

За звичайних обставин я бачу тебе і те, що ти робиш. А в цьому є чисте сприйняття, дієслів немає, натомість тільки віддієслівні іменники, наприклад, «я той, хто це бачить, той, хто це усвідомлює». Тут немає особистості. Ти маєш вибір, що саме тобі «бачити», і з цим вибором приходить усвідомлення. А бачення це є дія. Ти не спостерігаєш об’єкти. Все навкруги разом з тобою перебуває в єдиному живому полі, де відчуваються найдрібніші поштовхи душі, думки й свої й іншої людини. У цих умовах зробиш крок і все навколо зміниться. Усі твої дії будуть мати якийсь миттєвий ефект. Ти в цьому становищі налаштовуєшся на тонкіший рівень. І це впливає безпосередньо на те, як будуть розгортатися події в подальшому твоєму житті. Описи в стані розуміння будуть відрізнятися. Це і є містика. Це може дивно сприйматися від третього лиця, але все зрозуміло, коли потрапляєш всередину.

Шлях туди – це шлях розтотожнення, розслаблення, повернення у тишу. Ти пам’ятаєш це з дитячого досвіду і опиняєшся там знову тільки тоді, коли ти все відпустив: коли відчуваєш свою дитину, коли дивишся на своє кохання, коли дуже боляче. І ось коли цей стан у полон захоплює дуже сильна емоція, тоді через дію прийняття рішення починають відбуватися події, які потягнуть за собою певні наслідки, які не завжди призводять до позитивних результатів, хоча сам цей стан усього мить може тривати.

Висновок: якщо щось пішло не за планом, треба зупинитися і подумати, яка природа цього? Що це означає саме для мене? Чому я з цим маю справу? Важливо згадати ту ситуацію, яка саме і призвела до прийняття цього фатального рішення, тому що це і був той самий магічний момент.

Наприклад, бувають випадки, коли відчувається ототожнення певної людини зі всіма. Коли жінка перестає довіряти усім чоловікам або чоловік усім жінкам, або людина більше не довіряє людям взагалі через один випадок у житті. Це ототожнення надалі призводить до небажаних наслідків, хоча ти й не пам’ятаєш ту хвилину, коли прийняв це рішення. Виходить страждання ти сам у своє життя і притягнув. Що можна зробити в цьому випадку?

Алгоритм дій:

  1. повернутися у чистий стан, розтотожнитися, сконцентрувати увагу на тому, з чим саме я хочу з’єднатися або навпаки, та бути уважним. В магічних станах є усе – не тільки прекрасне кохання, але й жах, навіть смерть. І у цій реальності у тебе є вибір. З ким ти залишаєшся? Що з цього твоє, які сили? Ти повинен прийняти рішення. Як тільки ти це зробиш, почнуться наслідки. Якщо ти вибрав демона і налаштувався під нього, ти вже звідти не повернешся. Ні Путін, ні Гітлер не змогли повернутися до нормального стану. Людину несвідомо несе туди до чого вона ближче. Ось так і складається книга буття або життєвий сценарій. Якщо немає усвідомлення, ти обов’язково обереш не те. Самоусвідомлення важливо, щоб негайно і зараз змінити сюжет подій;
  2. для цього треба згадати все, зрозуміти й усвідомити, що ти цього більше не хочеш або не хочеш взагалі;
  3. перевизначитися, прийняти нове рішення, зробивши правильний вибір і почати все з чистої сторінки.

Тут сходяться два світи – світ реальний і особисте усвідомлення. За прийняттям нового рішення прийдуть зміни. Так це працює. Але це не просто. До такого результату може спонукати велике кохання, або робота з професіоналами, певні практики, а може удар, як по голові та раптове опромінення. Це триває мить і потім усвідомлення зникає, прийде забуття і ти більше цей момент не згадаєш і почнеш жити вже по новій програмі. Не кожен це фіксує, але у такі стани потрапляє кожна людина.

Психіка це невідокремлена від нас частина – це складова роду. Усі ми хочемо об’єднатися з чимось більшим. Рід або його аналог - це суспільство, нація. Але є ще один аспект – це Свідомість, і пов’язано це не з родом, а з Богом.

Кожна пересічна людина намагається злитися з лідером, кожна людина в суспільстві хоче бути членом цього суспільства. Вона починає вивчати, як тут вижити, щоб стати не собою, а кимось. Це є магічна дія. «Я зараз ось це». Це є зрада самого себе. Таке не пробачається. Рано чи пізно станеться криза ідентичності між «Я», як живою істотою і тим, ким я став. Якщо все ж таки це трапилося, і ти це усвідомив, можна повернутися, але на це потрібні сили та сміливість. Найшвидший сценарій, який люди вибирають – залишитися жити в розчаруванні та депресії. Щоб цього не трапилося, треба розвивати розпізнавальну волю, усвідомлювати намір, розуміти, чи правильно ти виділив суть і визначив свою позицію. Як ти виділив і що саме, туди ти й потрапиш.

У людини є здатність перевизначатися, тому вона і має свободу волі, але саме це і робить її вразливою для маніпуляторів. Наша психіка є щось потенційно чисте, яке може перетворитися на що завгодно, як у фільмі «Соляріс». Її ніяк не оформлено. Сюди можна втиснути все, що заманеться, достатньо тільки викликати сумніви. І тому кожен може стати легкою здобиччю.

Краще завчасно подивитися і подумати: «Іде якийсь потік енергії. Спочатку треба розтотожнитися з ним, зберігаючи свідомість, не входити в контакт, спостерігати, а потім вирішити, як з цим взаємодіяти. Де б ти не опинився, куди б ти не потрапив, треба продовжувати усвідомлювати різницю, що саме відбувається. Тут саме важливим є не збігти, а розібратися. Не намагатися об’єднатися з чимось, а продовжувати спостерігати за цим, усвідомлюючи: «Я» ось, а це - «те, що я спостерігаю». Тоді усвідомлення стане більш потужним.

Взагалі, магічний стан краще використовувати, щоб побачити реальний світ таким, яким він є. Який не такий вже і добрий, не такий вже і гарний. І коли з’єднається розуміння цього факту з правдою життя, тоді й з’явиться «філософський камінь» і все почне перетворюватися у «золото», тобто у пізнання мудрості.

«Нічого нового під Сонцем немає». Магічний стан вже був описаний через формулу Сат-Чит-Ананда, тобто Буття, Свідомість, Блаженство. Свідомість, яка визнає свою свідомість це і є відмінність людини від тварини.

Буття – переживання одночасно усього присутнього тут і зараз;

Свідомість – це те, що я це визнаю й усвідомлюю;

Мить блаженства з’являється тільки тоді, коли є це усвідомлення. Побачити на очі ми це можемо у Джоконді і її усмішці, або згадати образ Будди після просвітлення. Це і є те щастя, до якого і треба прагнути. Це ядро, суть людини, повне прийняття того, що відбувається.

Все просто. Чому ж інколи все ж таки заносить? Бо була травма, вона спрацювала, а травму ніхто вже не пам’ятає, а на фундаменті тої самої травми сформувався комплекс і як наслідок, ти зробив неправильний вибір.

Ось тут тобі Сансара і тут тобі Нірвана, а у проміжку тільки й можна збагнути, що саме я це все і створив. Багато хто думає, що світ гарний, а от люди погані. Але, щоб побачити взаємозв’язки, у цьому стані багато дій зробити треба і зрозуміти, що люди – це просто люди, такі, які вони є, а свій всесвіт я створив собі сам.

Ще можна додати важливу річ. Свобода волі робить людину передбачуваною. Уся наша карма це результат обумовленого вибору. Сам забажав і усе життя попрямувало саме в цьому русі. Будьте обережними з бажаннями. Треба вчитися робити вибір, бо, втративши суб’єктність, ви опинитесь у стані жертви. Ця формула працює.