Як не потрапити в одержимість

Як не потрапити в одержимість

Дата: 20.10.2023 Переглядів: 1393

Людство с плином часу дорослішає і прогресує. Поступово створюються закони й системи існування разом, якісь «правила гри». Завдяки цьому ми й рухаємося в цивілізаційному напрямку. Але, якщо все це руйнується, людство повертається до свого звичайного природного стану – божевілля.

Частіше за все з’являється хтось, захоплений якоюсь підступною ідеєю. Така людина фантазує собі щось і пояснити йому, що це марення неможливо. Цей задум не має ніякого підґрунтя і зовсім не збігається з реальністю. Якщо ця людина ще й дуже активна в соціальній площині та говорить щиро, з емоцією, люди в це включаються і маса людей збігає з розуму, бо вони слухають нісенітниці. Найгірше, публіка у цьому стані ще й починає активно діяти, тому одержимість такою ідеєю викликає руйнацію. І якщо це масштабується, має резонанс і захоплює натовп, означає це тільки одне – невдовзі це призведе до катастрофи. Яскравий приклад – Німеччина 33 року, початок кар’єри Гітлера, багато людей попало під його вплив. Заведи натовп і уперед. Ось і склалася ситуація масового божевілля. Але більшість людей цього не побачили. До речі, так будуються і секти різноманітного кольору.

Чому це трапляється? Людина, яка не вміє думати, спирається на якісь картинки в ЗМІ. Якщо картинки змінити, то змінюється і кут зору, під яким вона дивиться на світ. Її ментальний план захоплений тим, про що їй говорять чи підказують. Вона не може сягнути в суть і побачити ситуацію загалом, і врешті решт не здатна думати, не дивлячись на освіту. Вона просто реагує. Відсутність мислення це не вирок, але з цим живе більшість.

Якщо звичайну людину захопили подібні ідеї та образи й вона на них зациклилася і гонить химери, то це ознака того, що вона впала в одержимість. Якщо це трапилося, малоймовірно, що вона сама звідти вийде. Якщо думка захопила вже і ти відчуваєш, що включився, найшвидше, поки не перехворієш, не вистрибнеш. Це як вірус. Вірус це інформація. Коли він потрапляє в тіло, він обдурює біологію і з’їдає матерію, так і тут.

Хоча й існують певні маркери, ти їх не побачиш, навіть якщо знаєш про їх існування, бо сам вже нічого не контролюєш. Але якщо тобі поталанило й у тебе є надійний друг, який знає про них, тоді ти отримаєш зворотний зв’язок без зволікань, і зрозумієш, що краще дослухатися і, можливо, полуда з очей спаде.

Якщо ж людина живе самотою, вона не помітить змін, бо вже захоплена і вийде з цього стану через розчарування, депресію, змарнований час і внутрішню кризу, пройшовши мідні труби та чортові зуби. Але врешті решт все минає і це мине. Як окремій людині запобігти цьому, якщо вдасться розгледіти це заздалегідь і зупинити когось поруч?

Які існують маркери для розпізнавання одержимості:

  • якщо людина постійно репетує, знаходиться в заведеному стані;
  • якщо в за шкварку від якоїсь ідеї, в захваті від «картинок», пов’язаних з нею, емоційно включена;
  • критика тільки дратує і вона скаче в очі та ламає списи;
  • є певна фіксація, тобто думка не розвивається, вона не чує, що їй кажуть і виходить, що «Антін козу веде, а бісова коза не йде». Але людина цього не усвідомлює, тобто існує порушення процесу мислення.

З самого початку, щоб не переймати все, що за водою пливе, краще зосередитися і сконцентрувати свою увагу, чесно спитавши себе: «З чим я хочу об’єднатися, з якими силами, який намір відчувається в цьому?». Проаналізувати, що за людина за цим стоїть? Чи сходиться, що вона говорить і що робить і які це може мати наслідки? Саме мозок є органом свідомості, а свідомість є функцією людського мозку. Треба включати мозок, а краще не виключати взагалі, бо навкруги багато є того, що треба ретельно фільтрувати.