Чи можна змінити партнера?

Чи можна змінити партнера?

Дата: 02.08.2023 Переглядів: 1775

Як змінити свого чоловіка? На це жінка витрачає багато часу, придумуючи різноманітні стратегії, щоб зробити його уважнішим до неї, більш щедрим і більш відповідальним за родину. Вона вишукує потрібні слова і примушує до конкретних дій.

Але змінити когось іншого неможливо. Ці спроби даремні. Існує аксіома, перевірена часом – «змінити можна тільки себе».

Як правильно реагувати на поведінку партнера, яка вас не задовольняє?

З дитинства ми прагнемо сподобатись нашому оточенню, і тому приховуємо якісь свої вади, які можуть, м'яко кажучи, не справити враження. І з часом вони нікуди не зникають, а залягають на дно підсвідомості й формують нашу тінь, тому тінь – це темна сторона нашої особистості. І сонце ж не всі гори освічує. Щоб краще познайомитися зі своєю тінню, треба приділити увагу вивченню СВОЇХ негативних емоцій, коли нас щось не влаштовує в близькій людині.

«Якщо ви ненавидите людину, ви ненавидите в ній щось, що є частиною вас самих. Те, що не є нашою частиною, не турбує нас» − писав Герман Гессе.

Поруч із чоловіком завжди та жінка, яка йому відповідає, інакше він би її не вибрав. А поруч із жінкою чоловік, який відповідає їй. Згадаймо, як все було спочатку. Коли ми закохані, ми приймаємо іншого цілком і повністю, яким він є, не вагаючись. Ми переконані, що перед нами найпрекрасніша людина у світі. У цю мить Всесвіт дає нам можливість відчути, якими приголомшливими можуть бути наші стосунки. Але кохання, як вода – плавке та бистре. І згодом ми стикаємося з неідеальністю партнера, починаємо його підлаштовувати під себе, знаходимо якості, які ми хотіли б трошки підправити або взагалі вирвати з коренем. Але цей проєкт приречений від початку.

Коли проявляється те, що нам не подобається в партнері, ми реагуємо мигцем якимось напруженням, неприйняттям, забуваючи, що якості, які нас дратують, живуть і в нас, навіть якщо вони мешкають глибоко в середині.

Ми не хочемо відчувати провину за якісь свої вади, тому заперечуючи їх, ми переносимо їх на інших. Але не все так погано. Ця проєкція може працювати й у зворотному напрямку. Якщо ви захоплюєтеся якимись рисами чи талантами друга або подруги, то, скоріш за все, вони існують і у вас, хоч і в занедбаному стані.

Наш партнер – це наше дзеркало. Він допомагає побачити та усвідомити багато чого стосовно нас самих. Це важливо пам'ятати й рухатись, відштовхуючись від цього.

Правильний підхід складається з трьох кроків:

  1. відстороніться, подивитися на ситуацію зверху або зі сторони. Вважайте, що ви дивитесь кіно;
  2. проявіть цікавість і поміркуйте: «Мене оточують безліч людей, чому ж саме ця людина поруч зі мною? Можливо, в моїй душі щось відгукнулося при зустрічі?». Подумайте, може вам натякають про щось? ;
  3. треба усвідомити також свою недосконалість і прийняти себе. Таким чином, ви можете «зцілитися» і заспокоїтися.

Просто визнати: «Так, це є в мені», - недостатньо. Це не змінить і не вилікує нас. Ми вимовили ці слова, ми погодилися, але не прожили їх. Це дуже поверхневий рівень. Важливо зануритися у себе, зрозуміти суть і покаятися до щирих сліз. Якщо дійти до внутрішнього жаху, до болю й усвідомлення, прийняти те, що саме ця ситуація з саме цією людиною є дуже важливим уроком саме для мене, тільки в цьому випадку рахунок вирівнюється. Ця суміш одночасно і гіркоти й насолоди звільнення зробить свою справу.

Але треба бути обережним, щоб не потрапити в пастку. Якщо ми звикли бачити себе недосконалими: не дуже розумними, недостатньо гарними, не зовсім успішними, тоді кожна наступна людина на шляху буде віддзеркалювати наші вади та викривати нашу недосконалість. І ми нічого не зможемо змінити ні в собі, ні в долі.

Якщо така людина потрапила у наше життя, у неї є для нас якесь «послання», і ми повинні щось з цим зробити, можливо виконати одне важливе завдання - вийти заміж чи одружитися з цією «обмеженістю», як ми вважаємо, і подивитися на ситуацію, яка виникла, очима Душі, Божої іскри всередині себе. Якщо ми зможемо пропустити це через себе і наповнити світлом темну частину СВОГО «я», прийняти й пробачити СВОЮ недосконалість. Тоді з'явиться вдячність тому, хто тобі зробив цей подарунок. Можливо, люди саме для цього і зустрілися, а коли все відпрацювали, то розійшлися. Напевно ви мали такі стосунки.

Буває, що ти відпрацював одну ситуацію, з вдячністю вийшов з неї, і не пішов своїм шляхом далі, а продовжував поглиблювати відносини. І почався гарний шлях пізнавання одне одного далі, котрий переріс в щире кохання. А пережиті граблі знайшли своє місце в історії подолання комплексу власної недосконалості.

Якщо ви це зрозуміли та усвідомили, тоді треба діяти в напрямку зцілення і подякувати іншому, залишивши йому можливість також самому дійти до цього. І ця відповідальність лежить на вас. Цей підхід дає шанс побудувати захоплюючи, сердечні й неймовірно щасливі стосунки. Якщо вам це вдасться, то це буде свідчити, що ви якісно виконали свою роботу на цьому світі.

Бажаю вам пізнати красу справжньої Любові.

З вірою і надією у ваш потенціал, Інесса Кравченко

Теги: Партнери