
Як навчитися правильно відмовляти.
Кожен з нас бував у випадках, коли на прохання людини ви хочете відповісти «ні», але погоджуєтеся і виконуєте. Добре це чи погано? Як допомагати правильно?
Бажання підставити плече – це гарна риса, це добре, але в усьому має бути баланс. Також він повинен існувати між запитами інших і вашими потребами.
У кожного з нас можуть бути різні вимоги до життя. Людина це насамперед особистість і вона має свою індивідуальність. Прагнення допомогти іншому - це нормально, це, перш за все, прояв емпатії й емоційної свідомості. Ненормальним тут є тільки одне – переступати через себе не в змозі відмовити в чиємусь проханні, якщо ви не хочете або не можете його реалізувати.
Якщо ж ви звикли завжди виконувати всі благання інших, то це тривожний дзвіночок. Отже, в такому випадку ви зможете попрощатися зі своїм повноцінним існуванням. У вас просто не буде часу на втілення в життя своїх бажань, бо кмітливі люди завжди будуть використовувати таку людину.
Чому ми побоюємося відмовляти та чому це погано? Тому що нас лякає думка інших і це Ахіллесова п'ята. Для нас чомусь важлива їхня оцінка. Ми чомусь боїмося пліток. Що про нас скажуть? Бо, не дай Боже, розпустять теревені з три оберемки. Не можна бути для всіх одночасно добрим, бо, в такому разі, у вас є шанс прожити не своє життя, а життя виконувача чужих прохань. Ви не цукерка, щоб всім подобатись і не повинні.
Втім, ми не хочемо образити людину своєю відмовою, але не помічаємо, як ображаємо своє внутрішнє "Я". Ми виконуємо чиїсь бажання, але пригнічуємо свої. Ми частенько поспішаємо і не відчуваємо чого насправді прагнемо самі, і тому так і не втілюємо у своє життя головні потреби своєї душі.
Як правильно відмовляти?
Для початку потрібно відштовхнутися від істини, а не від того, як я буду виглядати в очах інших. З'ясуйте, що для вас важливо і поміркуйте, як прийняти правильне рішення?
Відмовитись чи погодитись? Щоб вирішити для себе це питання, існує простий алгоритм.
- Коли вас про щось благають, попросіть дати кілька хвилин на роздуми. Потім ви почуєте у повній тиші відповідь свого внутрішнього «Я». До речі, у цьому допомагає практика Трансцендентальної медитації.
- Чи хочу я це зробити? Чи зможу? Чи потрібно мені це і для чого? Ви повинні почути свій внутрішній голос. Будьте чесним на одинці з собою. Іноді так важко відмовляти, що аж жах шибає. У людей є певні претензії до життя, але у вас вони так само є. І цей факт повинен спрацювати у разі відмови, якщо ваше внутрішнє «Я» скаже вам «Ні». Це нормально і це зовсім не зробить вас якимось вигнанцем. Ніхто не має права постійно використовувати нас. Навчитися казати «Ні» означає зберегти свій час, здатність до дії та особисте життя.
- Покажіть, що ви співчуваєте людині і її ситуації, але на жаль не зможете допомогти. Будьте відвертим самі з собою, тоді ви будете чесним і зі співрозмовцем.
