Як реагувати на нахабство і грубість правильно.

Як реагувати на нахабство і грубість правильно.

Дата: 24.03.2023 Переглядів: 531

Кожен з нас інколи стикається з грубістю, нахабством, безцеремонністю. Як реагувати на цей негатив? Якщо взяти жваву участь, тобто розповісти куди хаму йти, то спровокуєш скандал. Якщо впасти в «кому» і замовчати, то грубіян ще довго буде скакати в очі, бо такі люди влаштовані таким чином, що будуть тиснути на вас, поки не наштовхнуться на опір.

І багато хто не знає, як правильно в таких випадках поводитися? Як реагувати?

  1. Спочатку треба швидко зрозуміти, чому людина так себе тримає. Якщо це захисна реакція, тоді він намагається збудувати кордон між вами. У такому разі ви повинні знизити агресію, «натиснути на гальма»– посміхнутися чи обережно пожартувати. Треба показати йому, що ви не збираєтеся нападати та не становите загрози, тоді зазвичай усе припиняється.

    Але іноді дехто все ж таки намагається самоствердитися і грубіянить суто для того, щоб утиснути вас. У цьому випадку треба дати відсіч, не треба дозволяти йому ображати вас. Потім не включайтеся в діалог, не відповідайте на провокації. Зберігайте спокій і витримку. Подумайте про щось абстрактне.

  2. Намагайтеся відсторонитися від конфлікту. Достатньо відійти на кілька кроків, промовивши, що у людини дивні претензії. Якщо він все ж таки кричатиме, то можна просто не звертати на нього уваги, удавши, що цей дивак розмовляє сам з собою.

  3. Можна запитати, чого саме хоче від вас людина? Скоріш за все його мета - нагрубіянити. А ваше питання спантеличить його і він не буде знати що робити далі.

    Якщо ж він хоче висловитись, зачекайте, а потім уточніть чи це все? Якщо ж, хто б то не був, і надалі продовжуватиме лаятись, скажіть, що вам неприємна ця розмова і ви не хочете її продовжувати.

  4. Не треба «хапатися за шаблю». Завжди пам'ятайте. Переможець не той, хто висловить найбільше образ, а той, хто збереже собі нерви й настрій і швидко викине з голови цей неприємний випадок.

Хами це вампіри, вони живляться енергією слабкіших за себе. І це треба розуміти. Вони просто «голодні». Але, якщо вони бачать спротив і відчувають внутрішню силу людини, то розуміють, що його не зламати, їх запал швидко згасає і вони йдуть геть.

А буває, що ви самі чимось образили чи зачепили людину, а можливо не зрозуміли. Намагайтеся своєчасно оцінити обставини, поставивши себе на місце агресора. Спробуйте зрозуміти, чому ця ситуація виникла, погляньте на вас обох з позиції стороннього спостерігача. Можливо ви можете розв'язати проблему просто зараз і не псувати стосунки. І тоді ця пригода стане корисним досвідом і для вас.

Теги: негатив, хамство